Home Yaşam Sırbistan yeni açılan Spa merkezleriyle sağlık turizminin gündeminde

Sırbistan yeni açılan Spa merkezleriyle sağlık turizminin gündeminde

by bagimsizhaberajansi

Son yıllarda adı sık sık Spa turizmi ile birlikte anılan Sırbistan, Avrupa’nın en etkileyici sağlık merkezlerinden bazılarına ev sahipliği yapıyor. Termomineral suların üzerinde konumlandığı düşünülen Sırbistan’daki binden fazla maden suyu kaynağının üzerine inşa edilen kaplıcalar, yerli turistlerin olduğu kadar yabancı turistleri de bölgeye çeken en önemli etkenlerden.

Atomska Spa, Nadir Termomineral Kaynaklarının Vahası Kabul Ediliyor

Sırbistan’daki tüm kaynaklar arasında, içerdiği radyoaktif özellikler ile diğerlerinin arasından sıyrılan ve sağlıkçılar tarafından gerçek bir ekolojik mücevher kabul edilen Atomska Spa, aynı zamanda antik Roma’ya kadar uzanan tarihiyle buranın en eskilerinden biri. Belgrad’a 130 kilometre uzaklıkta yer alan bu şifa merkezi, yaz sezonunda sunduğu çeşitli kültürel ve sportif etkinliklerle de özellikle yabancı turistlerin tercih sebebi.

Huzurun ve Terapinin Adresi Güney Sırbistan

Sağlık turizminin en popüler destinasyonu, merkezlerin çoğunun toplandığı Güney Sırbistan. Deniz seviyesinden 700 metre yükseklikte konumlanan merkezleri, sağlık parkurları ve temiz havası ile öne çıkan ve “Sokobanja” denilen Hava Spa tesisleri ile birçok turistin hem rahatlamak hem de iyi vakit geçirmek için sıklıkla ziyaret ettiği Sırbistan, çok sayıda sporcunun da hazırlık dönemini geçirdiği başlıca adresler arasında yer alıyor.

related posts

Leave a Comment