Renkli bir repertuvarla evlerinize konuk olacak

Caz ve klasik müzik piyanisti, besteci Sabri Tuluğ Tırpan, 31 Mart Çarşamba günü saat 20.00’da Hisar Okulları Kültür Merkezi Atatürk salonunda sahne alacak.

Hisar Okulları Youtube kanalından canlı yayınlanacak konserde Tırpan, geçtiğimiz aylarda kaybettiğimiz caz efsanesi Chick Corea’dan Mozart ve Bach’a, Somewhere Over The Rainbow gibi caz klasiklerinden, Karayip Korsanları’nın film müziğine uzanan renkli bir repertuvar seslendirecek.

1989 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’ne tam burslu olarak kabul edilmesinin ardından eğitimini Viyana Konservatuvarı ve Viyana Müzik Akademisi'nde tamamlayan Tırpan, dünya çapında sanatçılarla yaptığı müzikal işbirlikleri ve hayata geçirdiği özgün projelerle tanınıyor. Sanatçı müziğiyle kimi zaman Anadolu ve Balkanlar arasında köprü kuruyor, kimi zaman da Sufi müziğinin maneviyatını Avrupa klasik müzik geleneği ile harmanlıyor. Senfoniler, Amerikan cazı, müzikaller, film müzikleri gibi farklı türlerdeki başarılı icralarıyla birçok ödüle layık görülen sanatçı, Mavi Sürgün, Kahraman Türk Kadınları Oratoryosu, Hababam Sınıfı ve Alice Müzikali gibi eserleri ile de dinleyicilerin beğenisini topluyor. 2016 yılından bu yana Hisar Akademi’de öğrencilerle buluşarak eğitimler veren Tuluğ Tırpan’ın dinletisi Hisar Okullarının “Açık Kaynak” yaklaşımı doğrultusunda, Hisar Okulları Youtube kanalı üzerinden tüm ailelere açık ve ücretsiz olarak izlenebilir.

Hibya Haber Ajansı

Okunma