Home Dijital Gazete FS Grup 2022-2031 iş planını açıkladı

FS Grup 2022-2031 iş planını açıkladı

by bagimsizhaberajansi

Yönetişimin derin bir şekilde yeniden tanımlanmasını ve yeni bir organizasyon yapısını da öngören Ferrovie Dello Stato Italiane Group (FS), 2022-2031 iş planı bugün Roma’da FS Italiane Başkanı Nicoletta Giadrossi ve CEO Luigi Ferraris tarafından sunuldu.

Yeni organizasyon, grupta faaliyet gösteren tüm şirketlerin sinerjilerini güçlendirmeyi ve planlama ve tasarım açısından da verimliliklerini artırmayı hedefliyor. Uluslararası manzara ve yükselen enflasyonun ardındaki jeopolitik gerilimler, pandeminin ve iklim değişikliğinin altyapı üzerindeki etkileri, ulaştırma, lojistik ve altyapının ülkenin sürdürülebilir kalkınmasında oynayabileceği rolün bilinciyle birleştiğinde, yeni kurumsal yeniden yapılanmanın şekillenmesine de katkıda bulunuyor.

2022-2031 iş planının uygulanmasının anahtarı olan etkenler ise  inovasyon, dijitalleşme, bağlantı ve grup insanlarının gelişimi olarak belirlendi.

Grubun ihtiyaçlarının en az yüzde 40’ının karşılanması için  yenilenebilir kaynaklardan elektrik üretecek tesisler kurup, varlıklardan yararlanmaya yönelik yeni girişimlerle birlikte verimliliği artırmaya ve tüketimi azaltmaya yönelik faaliyetlerle ekolojik geçişe dikkat ediliyor.

Uluslararası arenada, FS Grubu, halihazırda bulunduğu ülkelerde daha fazla değer yaratmayı hedefleyerek iş üzerinde tek kontrolü sağlamak istiyor. Avrupa dışında, Ferrovie dello Stato da ortaklıklar yoluyla entegre know-how ihraç etmeyi planlıyor.

2031 yılında FS Grubu gelirlerinin sırasıyla yüzde  6,9 veyüzde  8,2’lik plan dönemi boyunca yıllık ortalama büyüme oranı (CAGR) ile yaklaşık 22,5 milyar avro’ya ve Favök’ün 3,9 milyar avroya yükselmesi bekleniyor.

 Ferrovie dello Stato Italiane Grubunun CEO’su Luigi Ferraris, konuyla ilgili şu ifadelere yer verdi:

“2022-2031’in hedefi İş planı, uzun vadeli bir vizyon sayesinde yatırımları hızlandırmak ve işlerin zamanında tamamlanacağına dair daha fazla kesinlik sağlamaktır. Altyapımızı daha modern, birbirine bağlı ve esnek hale getirmek ve mobilite hizmetlerimizi müşterilerimizin farklı ihtiyaçlarına göre uyarlamak için çalışıyoruz. Kentsel alanlarda, demiryolu ile yük taşımacılığının çift paylaşımında bile, daha sürdürülebilir çoklu, toplu ulaşım, teşvik ve ekolojik geçiş için sadece demiryolu kullanımını yaparak ulaşım en çevre dostu demektir par mükemmellik – daha çekici, ama aynı zamanda kendi kendine yenilenebilir kaynaklardan önemli enerji ihtiyaçlarının en az %40 üreterek katkı sağlamak niyetindeyiz. Plan, on yıl boyunca 40 bin kişinin işe alınmasını öngörüyor ve insanları inovasyon, dijital dönüşüm ve bağlantı ile birlikte ana etkinleştiricisi olarak görüyor. “Bm Tempo Nuovo” hepimiz için yeni ve gelecek vaat eden bir dönem başlıyor ve eminim ki halkımız, dün olduğu gibi bugün de bu planı gerçeğe dönüştürmeyi bilecek ve kendilerini bizi bekleyen zorluklara eşit olarak kanıtlayacaktır”

Hibya Haber Ajansı

related posts

Leave a Comment