Enerya Kapadokyagaz'dan 3 yeni beldeye daha doğal gaz

Doğal gaz dağıtımında kesintisiz faaliyet gösteren Enerya Kapadokyagaz, Nevşehir’de 3 yeni beldeyi daha dağıtım lisansına ekledi. Altyapı çalışmalarına tam gaz devam eden şirket, Göreme, Ortahisar ve Uçhisar Beldeleri’ne de doğal gaz götürecek. Enerya Kapadokyagaz, temiz ve ekonomik bir enerji olan doğal gazı her eve ulaştırmayı hedefliyor.

Doğal gaz dağıtımında kesintisiz faaliyet gösteren Enerya Kapadokyagaz, Nevşehir'de 3 yeni beldeyi daha dağıtım lisansına ekledi. Altyapı çalışmalarına tam gaz devam eden şirket, Göreme, Ortahisar ve Uçhisar Beldeleri'ne doğal gaz götürecek. Enerya Kapadokyagaz, temiz ve ekonomik bir enerji olan doğal gazı onu eve ulaştırmayı hedefliyor.Doğal gaz sektörünün en önemli aktörlerinden olan Enerya Kapadokyagaz, Yatırımlarını ve doğal gaz ağını geçen günlerini artırıyor. EPDK'dan 18.03.2021 tarihinde izinle Göreme-Ortahisar ve Uçhisar şehirlerini dağıtım lisansına dahil eden Enerya Kapadokyagaz, bu kapsamda ilgili beldeler için gereken 6 ”çelik boru hattı imalatına başladı.

Enerya Kapadokyagaz Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Özaltın, Dağıtım Lisansının satışı günden itibaren temiz ve ekonomik enerji olan doğal gazı bölge halkının hizmetine sunmayı amaçlayan Şirketimizin; söz konusu üç beldeye doğal gaz hizmetinin getirilmesi için ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşları ile çok yoğun görüşmeler yapılması, prosedürlerin tamamladığını, gelecek yıla kalan olan bir yıl bir çekildiğini belirterek bu süreçte desteklerini esirgemeyen Nevşehir Milletvekillerimiz Mustafa Açıkgöz, Yücel Menekşe ile Göreme Belediye Başkanı ÖmerEren, Uçhisar Belediye Başkanı Osman Süslü ve Ortahisar Belediye Başkanı Mustafa Ateş'e de teşekkür iletti. 

Bugün Niğde ve Nevşehir'de 1.235 km doğal gaz hattı ile Niğde Merkez, Bor, Fertek ile Nevşehir Merkez, Avanos, Ürgüp ve Gülşehir ilçeleri ile Nar ve Sulusaray Beldeleri'ndeki 107 mahallede yaklaşık 140.000 konut, 6000 konut dışı aboneye hizmet yapan şirketimiz, 2021 yılında 90 km yeni doğal gaz ağı oluşturarak 3 yeni mahalleye daha doğal gaz konforu ve ekonomisini ulaştırmayı hedefliyor. 

Tüm dünyada enerji temiz olarak konumlandırılan doğal gaz, alternatif yakıt türlerine göre ev ekonomisine de büyük katkı sağlıyor. Nevşehir'de bir hanenin, doğal gaz kullanımıyla ciddi oranda katkı sağlaması mümkün. Doğal gaz ayrıca en sağlıklı ısınma sistemi olarak karşımıza çıkarken, temiz enerji sayesinde hava, ortam ve çevre kirliliğine yol açmıyor. Türkiye'nin en yaygın ikinci özel doğal gaz dağıtım konumunda olan Enerya Enerji, yıllık 4 milyar metreküp gaz hacmi ve 15 bin kilometreye varan şebeke ile 10 ilde 1 milyon 500 binden fazla aboneyi doğal gaz konforu ve ekonomisiyle buluşturuyor. 
Hibya Haber Ajansı

Okunma