Home Dijital Gazete Düzeltme-Türk Kızılay Adıyaman Şubesi farklı projeleriyle takdir topluyor

Düzeltme-Türk Kızılay Adıyaman Şubesi farklı projeleriyle takdir topluyor

by bagimsizhaberajansi

21.04.2022 – ADIYAMAN – HİBYA -Türk Kızılay Adıyaman Toplum Merkezi Yöneticisi Duran; “Bugün uyum programı kapsamında da Adıyaman İl Göç İdaresi Müdürlüğü işbirliği ile üniversite öğrencileri ile bir tasarım atölyesi gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Türk Kızılay Adıyaman Toplum Merkezi Sosyal Uyum Programı çerçevesinde 100 üniversite öğrencisi ile etkinlik gerçekleştirdi. Yapılan etkinlikte arkadaşlık, kardeşlik, sevgi ve dostluk gibi temalar ürün tasarımı atölyesinde işlenirken çalışmalar hakkında bilgi verildi.

Türk Kızılay Adıyaman Toplum Merkezi Yöneticisi Lidya Duran, Toplum Merkezi programlarına dair bilgi verirken şöyle devam etti:

“Adıyaman Toplum Merkezi olarak biz tüm dezavantajlı gruplara hitap eden çalışmalar yürütmekteyiz. Toplum merkezleri bünyesinde yürütmüş olduğumuz 3 ana programımız var. Bunlar koruma uyum, sosyo-ekonomik güçlendirme, sağlık ve psikososyal destek programı. Biz bugün uyum programı kapsamında da Adıyaman İl Göç İdaresi Müdürlüğü işbirliği ile üniversite öğrencileri ile bir tasarım atölyesi gerçekleştiriyoruz. Tasarım atölyesinin akabinde de bir iftar yemeğimiz olacak amacımız burada aslında uyumu desteklemek.” 

Yapılan etkinlik sonrası Türk Kızılay Adıyaman Toplum Merkezi çalışanları ve öğrenciler hatıra fotoğrafı çektirdi.

Düzeltme Nedeni: Haber sehven eksik yazılmıştır “21.04.2022 09:38’de yayınlanan ‘Türk Kızılay Adıyaman Şubesi farklı projeleriyle takdir topluyor’ başlıklı haberdeki etkinlik Türk Kızılay Adıyaman Toplum Merkezi ve Adıyaman İl Göç İdaresi Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilmiştir.”

 

Hibya Haber Ajansı

related posts

Leave a Comment