Home Alışveriş Beyoğlu Kültür Yolu Festivali ile yeniden ‘LEGOLAND Aileler Yarışıyor’

Beyoğlu Kültür Yolu Festivali ile yeniden ‘LEGOLAND Aileler Yarışıyor’

by bagimsizhaberajansi

Merlin Entertainments bünyesinde yer alan eğlence merkezlerinden LEGOLAND® Discovery Centre İstanbul, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından bu yıl 28 Mayıs – 12 Haziran tarihleri arasında ikincisi düzenlenen Beyoğlu Kültür Yolu Festivali kapsamında, önceki yıllarda ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılanan ‘Aileler Yarışıyor’ isimli yarışma ve 2 farklı oyun atölyesi düzenliyor. En yaratıcı tasarımlarını kendileriyle birlikte fotoğraflayarak 26 Mayıs tarihine kadar #legolandaileleryarisiyor hashtagi ile paylaşan aileler, ‘Aileler Yarışıyor’ yarışmasının Atatürk Kültür Merkezi Çocuk Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek ön elemesine davet edilme şansına sahip olacak.

 

Merlin Entertainments bünyesinde yer alan eğlence merkezlerinden LEGOLAND® Discovery Centre İstanbul, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından bu yıl 28 Mayıs – 12 Haziran tarihleri arasında ikincisi düzenlenen Beyoğlu Kültür Yolu Festivali’nde ‘Aileler Yarışıyor’ isimli bir yarışmanın yanı sıra Film Yapım ve Model Yapım Atölyesi’ni düzenliyor.

 

Çocuklar ve ebeveynler en yaratıcı tasarım için çalışıyor

Ön elemeleri ve finali Atatürk Kültür Merkezi Çocuk Sanat Merkezi’nde düzenlenecek eğlenceli bir yarışma olan ‘Aileler Yarışıyor’ için ailelerin en yaratıcı tasarımlarını kendileriyle birlikte 26 Mayıs tarihine kadar sosyal medya hesaplarından #legolandaileleryarisiyor hashtagini ekleyerek paylaşması gerekiyor. LEGOLAND® Discovery Centre İstanbul’un belirlediği jüri üyelerinin en yaratıcı bulduğu tasarımları yapan aileler, 28 Mayıs 2022 tarihinde Atatürk Kültür Merkezi Çocuk Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek olan ön elemeye katılma hakkı kazanacak.

 

1 çocuk (4-12 yaş) ve 1 aile üyesi (1. veya 2. dereceden yakın) yetişkinden oluşan aileler, 1 saat sürecek yarışmada o gün belirlenecek İstanbul temalarına uygun LEGO tasarımlarıyla İstanbul’u anlatacak. Büyük ödülün 10.000 TL değerinde LEGO Seti ve LEGOLAND Discovery Centre yıllık üyeliği olduğu yarışmada finale kalanların hediyesi LEGO setleri ve LEGOLAND Discovery Centre yıllık üyeliği olacak. Ön elemeye kalan aileler de LEGOLAND Discovery Centre yıllık üyeliğinin sahibi olabilecek.

 

Yarışma Takvimi:

Ön eleme: 28 Mayıs 2022 ve 3 Haziran 2022 tarihlerinde, 12:00-14:00-16:00 saatlerinde düzenlenecek her seansta 6 aile yarışacak.

 

Final: Ön elemeyi geçen 6 aile, 11 Haziran 2022 tarihinde saat 13:00’te yarışacak. Finalde jüri oyları ile 1 aile seçilecek.

 

Türkiye’nin sanat belleğinde iz bırakan İstanbul AKM’de ücretsiz atölye fırsatı

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen Beyoğlu Kültür Yolu Festivali kapsamında Instagram’dan en yaratıcı LEGO eserini #legolandfilmyapimatolyesi ve #legolandmodelyapimatolyesi etiketleri ile paylaşan aileler, jürinin seçimiyle Film Yapım veya Model Yapım Atölyesi’ne ücretsiz katılma hakkı kazanacak.

 

Atölye takvimi:

Film Yapım Atölyesi

Tarih: 4 Haziran 2022 Cumartesi 

Saat: 10:00 – 17:00 

Yer: AKM Çocuk Sanat Merkezi 

 

Model Yapım Atölyesi

Tarih: 10 Haziran 2022 Cuma 

Saat: 10:00 – 17:00 

Yer: AKM Çocuk Sanat Merkezi

related posts

Leave a Comment